Język zmiany w analizie transakcyjnej

Język zmiany w analizie transakcyjnej

Autor

DOI:

https://doi.org/10.16926/eat.2017.06.09

Słowa kluczowe:

adaptacje osobowości, komunikacja, zmiana osobista

Abstrakt

Model adaptacji osobowości jest interesujący, ale trudny do zastosowania przez osoby szkolące się jako terapeuci i praktykujących terapeutów, którzy osiągnęli impas ze swoim klientem. Autor przedstawia alternatywną wersję adaptacji osobowości. Model opiera się na analizie struktury osobowości, procesu komunikacji oraz opisie osi czasu. Doświadczenie postrzegania czasu przekłada się na nasze zachowania komunikacyjne. Proponowany model diagnozy charakteryzuje proceskomunikacji, zaś zmiana wzoru komunikacji ma prowadzić do zmiany zachowania i osobowości.

Downloads

Download data is not yet available.

Biogram autora

Zbigniew Wieczorek, dr - Wydział Pedagogiczny, Akademia im. Jana Długosza w Częstochowie

pedagog społeczny i socjolog, doktor nauk humanistycznych, adiunkt w Zakładzie Psychoprofilaktyki. Posiada ponad piętnastoletnie doświadczenie w prowadzeniu treningów asertywności oraz treningów umiejętności społecznych. Zainteresowania zawodowe koncentrują się wokół szeroko rozumianej komunikacji społecznej oraz wykorzystania technik różnych szkół terapeutycznych w procesach samorozwoju i uczenia się nowych zachowań. Zainteresowania prywatne to jazda na rowerze, wspinaczka skałkowa i turystyka górska.

Pobrania

Opublikowane

2017-12-30

Jak cytować

Wieczorek, Z. (2017). Język zmiany w analizie transakcyjnej. Edukacyjna Analiza Transakcyjna, (6), 145–156. https://doi.org/10.16926/eat.2017.06.09

Numer

Dział

Analiza transakcyjna na innych polach
Loading...