Tom 19 (2024)
Opublikowane: 2024-12-30
Najczęściej czytane
Zajęcia muzyczne z elementami muzykoterapii w procesie resocjalizacji nieletnich dziewcząt
193
Język muzyczny w słowackich kompozycjach sakralnych XXI wieku
164
Władysław Andriejewicz Zołotariow (1942–1975) – zarys biografii
135
Oblicza gitary w Polsce do roku 1981
w świetle dokumentacji Archiwum Polskiego Radia
114
Muzyka w życiu i twórczości publicystycznej Gabriela Garcíi Márqueza
83
Jest to recenzowane czasopismo naukowe Uniwersytetu Jana Długosza w Częstochowie, wydawane w formie rocznika. Poświęcone naukom o sztuce i sztukom muzycznym, stanowi platformę dla muzykologów, teoretyków muzyki, artystów oraz humanistów podejmujących tematykę muzyczną w ujęciu interdyscyplinarnym.
Czasopismo znajduje się na liście czasopism punktowanych MNiSW (40 pkt) i jest dostępne w wersji elektronicznej oraz papierowej.
Czy jesteś zainteresowany wysłaniem zgłoszenia do tego czasopisma? Polecamy, abyś zapoznał się z treścią "o czasopiśmie" oraz z zasadami obowiązującymi w tym czasopiśmie, a także ze wskazówkami dla autora. Autorzy muszą zarejestrować się do czasopisma zanim wyślą zgłoszenie lub zalogować się i rozpocząć pięciostopniowy proces. Dołożymy wszelkich starań, aby odpowiedzieć na zgłoszenie w ciągu 30 dni od jego otrzymania.
Zapraszamy do współpracy w zakresie recenzji tekstów, specjalistów w dziedzinie nauk humanistycznych lub sztuki, w zakresie dyscyplin naukowych wiedza o sztuce i sztuki muzyczne. Recenzentów zainteresowanych współpracą zachęcamy do zapoznania się z zasadami opisanymi w zakładce Procedura recenzowania oraz z obowiązującymi recenzentów zasadami etycznymi, dostępnymi w zakładce Etyka publikacji. Oczekiwania wobec recenzentów.
2025-04-18
Z radością informujemy, że zakończyliśmy realizację projektu „Rozwój czasopism naukowych – Edukacja Muzyczna”, realizowanego na podstawie umowy nr RCN/SP/0407/2021/1 w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pn. „Rozwój Czasopism Naukowych”.
Projekt był realizowany w okresie od 1 grudnia 2022 do 30 listopada 2024 roku. Łączna wartość projektu wyniosła 50 120,00 zł, z czego 50 000,00 zł zostało sfinansowane ze środków Ministra Edukacji i Nauki.