Atrakcje rekreacyjne Krakowa jako dodatkowy element oferty turystycznej miasta
PDF

Słowa kluczowe

rekreacja
zdrowy styl życia
oferta turystyczna
oferta rekreacyjna
Kraków

Jak cytować

Siwek, M., & Żmuda-Pałka, M. (2019). Atrakcje rekreacyjne Krakowa jako dodatkowy element oferty turystycznej miasta. Sport I Turystyka Środkowoeuropejskie Czasopismo Naukowe, 2(2), 133–149. https://doi.org/10.16926/sit.2019.02.19

Abstrakt

Zdrowy styl życia, traktowany jako dbanie zarówno o zdrowie fizyczne, jak i psychiczne, ma coraz większe znaczenie w szybkim, zabieganym i intensywnym życiu współczesnego człowieka. Docenia się również coraz bardziej, dzięki bogatej ofercie rekreacyjnej, możliwość spędzania wolnego czasu z rodziną, przyjaciółmi czy znajomymi.

Powyższe aspekty uwzględniane są w przygotowywanej i stale wzbogacanej ofercie turystycznej jednego z najatrakcyjniejszych miast Europy – Krakowa.

Celem niniejszego artykułu jest prezentacja i analiza oferty Krakowa związanej z szeroko rozumianą rekreacją. Może być ona głównym celem przyjazdów do Krakowa lub stanowić cenne uzupełnienie kulturowego i historycznego programu pobytu. Posłużono się metodą kwerendy materiału źródłowego, zarówno zamieszczonego w Internecie, jak i publikowanego drukiem. Przeprowadzono również badania w terenie.

https://doi.org/10.16926/sit.2019.02.19
PDF