Sport i Turystyka Środkowoeuropejskie Czasopismo Naukowe

Aktualny numer

Tom 3 Nr 2 (2020)
Opublikowany maja 9, 2020

Sport i Turystyka Środkowoeuropejskie Czasopismo Naukowe jest kontynuatorem wydawanych od 1997 roku Prac Naukowych Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie Kultura Fizyczna. Czasopismo ma ambicje stać się głównym forum wymiany myśli dla naukowców z Europy Środkowo-Wschodniej, głównie w tematyce historii aktywności fizycznej i sportu, ale także teorii sportu oraz uwarunkowań zdrowotnych. Publikujemy oryginalne prace eksperymentalne, przeglądy piśmiennictwa, raporty, badania humanistyczne i artykuły polemiczne. Czasopismo stosuje podwójnie ślepą procedurę recenzowania (double-blind peer review) oraz jest publikowane w otwartym dostępie (Open Access). Od numeru 1/2021 czasopismo będzie ukazywało się wyłącznie w języku angielskim.

Pełny numer
PDF

Ogłoszenia

Zmiana języka publikacji

Szanowni Państwo,

Od 1 numeru w 2021 roku, czasopismo będzie ukazywało się wyłącznie w języku angielskim. Z tego względu przyszłe zgłoszenia artykułów prosimy przesyłać w języku angielskim. Zarówno brytyjska, jak i amerykańska pisownia są akceptowane, o ile dana pisownia jest używana konsekwentnie w całym tekście. Autorom, których językiem ojczystym nie jest angielski, zdecydowanie zaleca się przeprowadzenie korekty językowej ich pracy przed przesłaniem. Dokumenty z poważnymi uchybieniami w języku angielskim mogą zostać zwrócone do autorów bez recenzji.

Z wyrazami szacunku,

Redaktor naczelny
Dr hab. Eligiusz Małolepszy, prof. UJD


Więcej…

kwietnia 7, 2020

Sport i Turystyka. Środkowoeuropejskie Czasopismo Naukowe ponownie na liście ERIH PLUS!

nsd_erihplus_.png

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością pragniemy poinformować naszych Czytelników oraz Autorów, że 18 lutego 2020 czasopismo „Sport i Turystyka. Środkowoeuropejskie Czasopismo Naukowe”, po ponownej ewaluacji zostało zaakceptowane przez bazę ERIH PLUS (European Reference Index for the Humanities). Czasopismo było obecne w niniejszej bazie w poprzednich latach, jednakże ze względu na zmianę nazwy, niezbędne było przeprowadzenie ewaluacji ponownie. ERIH PLUS – jest listą referencyjną czasopism z dziedziny nauk humanistycznych i społecznych.

Jednocześnie pragniemy przypomnieć, iż czasopismo indeksowane jest w następujących bazach naukowych:

    Agro
    BazHum
    CeON (Centrum Otwartej Nauki)
    CEJSH (The Central European Journal of Social Sciences and Humanities)
    DOAJ (Directory of Open Access Journals)
    ERIH PLUS (European Reference Index for the Humanities)
    Google Scholar
    Index Copernicus (ICV = 84.39)

Z wyrazami szacunku,

Redaktor naczelny
Dr hab. Eligiusz Małolepszy, prof. UJD


Więcej…

lutego 20, 2020

Wyniki ewaluacji Index Copernicus za rok 2018

ICI_JML_trans_no_margin.png

Szanowni Państwo,

Z przyjemnością informujemy, że Sport i Turystyka. Środkowoeuropejskie Czasopismo Naukowe w najnowszej ewaluacji indeksacyjnej bazy czasopism ICI Journals Master List, dokonywanej przez Index Copernicus International uzyskało wynik ICV=84.39. Oznacza to wzrost wskaźnika względem zeszłego roku o 18% (ICV 2017=71.39).

Paszport naszego czasopisma znajduje się pod poniższym linkiem:
https://journals.indexcopernicus.com/search/details?id=5278

Z wyrazami szacunku,

Redaktor naczelny
Dr hab. Eligiusz Małolepszy, prof. UJD


Więcej…

października 10, 2019
Wyświetl wszystkie numery